تکنولوژی

Starlink به ردیابی تانک های روسی در اوکراین کمک می کند

یگان ویژه هوایی ارتش اوکراین (Aerorozvidka) یکی از گروه های زبده این ارتش است که پهپادهای دارای دوربین حرارتی برای شناسایی وسایل نقلیه روسی و وسایل نقلیه تهاجمی مانند تانک ها و زره های فرماندهی استفاده می شود. در حال حاضر، طبق گزارش جدید، Starlink Internet System در اوکراین، از آن برای کمک به نیروهای روسی برای از بین بردن تجهیزات و تجهیزات نظامی روسیه استفاده می شود.

وظیفه اصلی یگان شناسایی هوایی جمع آوری اطلاعات از دشمن است تا سایر یگان های ارتش اوکراین با کمک داده ها عملیات نظامی را در شب انجام دهند. البته به نظر می رسد تجهیزات این واحد برای مقابله با تانک های روسی در کنار دوربین های حرارتی به خوبی تغییر کرده است نارنجک های ضد تانک مجهز

کمک استارلینک به پهپادهای اوکراینی

اینترنت ماهواره ای Starlink در اوکراین می تواند شبکه ارتباطی مورد نیاز واحدهای مختلف را در صورت قطع اینترنت کابلی یا قطع برق در مقیاس بزرگ فراهم کند. شرایطی که اکنون در مناطق مختلف کشور به وفور شاهد آن هستیم.

استارلینک اوکراین
پهپاد ترکی Bayraktar TB2 در ارتش اوکراین

فرمانده یگان شناسایی هوایی ارتش اوکراین در مصاحبه با روزنامه تایمز لندن گفت:

وی افزود: اگر بخواهیم از پهپادها برای دید در شب در تاریکی استفاده کنیم، باید از ماهواره‌های استارلینک برای ایجاد ارتباط لازم بین پهپاد و واحد توپخانه برای شناسایی هدف استفاده کنیم.

حدود یک ماه پیش، میخائیل فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین در توییتر از ماسک درخواست کرد تا تجهیزات جانبی لازم برای اتصال Starlink به اوکراین را ارسال کند. فقط یک روز بعد، ماسک در پاسخ به توییت خود اعلام کرد سرویس اینترنت استارلینک در این کشور فعال شده است و به زودی ایستگاه های بیشتری برای آنها ارسال خواهد شد. به گفته فدوروف، در کمتر از یک هفته، اوکراین چهار محموله از پایانه های Starlink دریافت کرده است و روز شنبه مقامات اوکراینی اعلام کردند که محموله های بیشتری از طریق لهستان در راه است.

استارلینک اوکراین
شهردار کیف ویتالی کلیچکو در کنار محموله ایستگاه های Starlink

به گفته فدوروف، اوکراین نیز از آغاز جنگ با روسیه، آنتن های اینترنتی زیادی را از متحدان اروپایی خود دریافت کرده است. در مصاحبه با اینترنت استارلینک، از اتصال با کیفیت بالا او همچنین با این موضوع موافقت کرد و گفت که با وجود نگرانی های امنیتی، هکرهای روسی هنوز نتوانسته اند Starlink را غیرفعال کنند.

با این حال، ماسک به کاربران استارلینک در اوکراین هشدار داد که فقط در صورت لزوم از اینترنت ماهواره ای استفاده کنند. این به این دلیل است که می تواند موقعیت آنها را آشکار کند و مورد هدف دشمن قرار گیرد.

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا