بورس

پرداخت نقدی موجودی کالا از نظر قانونی اشتباه است

به گزارش پایگاه اینترنتی مالی به نقل از ایسنا، آخرین اطلاعیه مسئولان معاملات بورس و اوراق بهادار حاکی از آن است که بدون توجه به ضمانت‌های ارائه شده برای پرداخت مرحله‌ای دارایی‌های صندوق رشد ملی به صندوق تثبیت بازار، این اقدام اجرایی نشده، اما اجرایی شده است. .

در همین حال، غضنفری، رئیس هیئت مدیره صندوق رشد ملی در اوایل بهمن ماه اعلام کرد که ممکن است 510 میلیون {دلار} دارایی تجارت بین‌الملل در اختیار صندوق رشد ملی صندوق ثبات بازار قرار گیرد که می‌تواند حدود 12000 میلیارد باشد. تومان. وی خاطرنشان کرد: تاکنون مبلغ 2.7 هزار میلیارد تومان در سه قسط به «صندوق تثبیت بازار» رسیده است و مابقی ممکن است در اقساط 650 میلیارد تومانی پرداخت شود.

اگر معامله واقعاً بخواهد تحت یک حرکت مجاز قرار گیرد

کنگرلو، مدیر روابط عمومی و رئیس صندوق به ایسنا اعلام کرد، در همین حال، صندوق رشد ملی به دنبال عدم پرداخت دارایی ها بود.

وی خاطرنشان کرد: صندوق به تعهدات خود پایبند بوده و جنبه منفی در اجرای آنها ندارد. تا امروز نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان از دارایی های صندوق رشد ملی به صندوق تثبیت بازار واریز شده است.

با این حال، کنگرلو مانعی برای بهای تمام شده دارایی برای معاملات سهام شناسایی کرد و اظهار داشت که صندوق تثبیت بازار توافقی را بین آنها امضا نکرده است و در این مورد، هزینه صندوق رشد ملی به صندوق تثبیت بازار یک اشتباه مجاز است. آنها دشواری را نظارت خواهند کرد.

وی افزود: اگر صندوق تثبیت مسلماً در حال بررسی کمک از صندوق رشد ملی و دریافت دارایی است، باید مشمول کل مسیر اداری و مجاز باشد.

داستان از 12 ماه گذشته شروع شد

ماجرا از 12 ماه گذشته از شهریور ماه آغاز شد که مشکل استفاده از دارایی های صندوق رشد ملی برای کمک به آن در فاجعه بازار سرمایه مطرح شد و یک کامپیوتر از اموال صندوق رشد ملی برای سپرده گذاری مشخص شد. آنجا. ثبات. کمبود هماهنگی به طور دقیق اجرا نشد تا اینکه بار دیگر با ارائه 200 میلیون دلار بودجه بهبود برای تجارت موجودی موافقت شد.

این به طور مرموزی ادامه یافت تا اینکه صندوق رشد ملی اخیراً اعلام کرد که این صندوق ها را راه اندازی کرده است. برای اینکه تا ابتدای بهمن ماه سال جاری حدود 2.7 میلیارد دلار واریز شود، در دسته اول 1000 میلیارد تومان و در دسته دوم 50 میلیون دلار به دسته دوم واریز شد. به حدود 1000 میلیارد تومان در قسط سوم 650 میلیارد تومان دیگر قسط پرداخت نشد.

ریال برگشتی با توجه به بازپرداخت تسهیلات صندوق رشد ملی در داخل بانک ها می تواند در یک نوبت به گردش موجودی کالا به صورت اقساط 650 میلیارد تومانی پرداخت تا سقف حدود 12 هزار میلیارد تومان پر شود.

بخشی از این مبلغ بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان قرار بود بر اساس درخواست مالیاتی با هماهنگی و تسویه حساب با سامانه مالی وزارت دارایی از صندوق رشد ملی پرداخت شود.

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا