اقتصادی

وضعیت این روزهای “بازار محصولات پروتئینی” / کاهش نوسانات مکرر قیمت و “نوسانات قیمت ماهی”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بررسی های میدانی بازار فرآورده های پروتئینی حاکی از آن است که قیمت ها تقریبا ثابت یا اندکی نوسان دارند و قیمت مرغ در مسیر ثابتی حرکت می کند و کیلویی 31 هزار تومان همان قیمت مصوب است. توسط دولت در مغازه ها و فروشگاه ها. جوجه منجمد مدینه در مراکز پخش دولتی کیلویی 20000 تومان عرضه می شود و البته صف خرید این محصول وجود دارد.

گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری فارس حاکی از آن است که قیمت مرغ تقریباً در تمام نقاط شهر با قیمت مصوب به نمایش گذاشته می شود و کمبود مغازه وجود ندارد. کشور تولیدکننده است، ایران دهمین تولیدکننده دنیاست و گاهی صادرات هم داریم. ظرفیت تولید در کشور بیش از 2 میلیون و 700 هزار تن است و نژاد ایرانی به نام «الاریان» در کشور وجود دارد که نقش ضد تحریمی دارد و توسعه آن در یک کشور به انگلیسی ها بستگی دارد. و آمریکایی ها مسابقات آمریکا به طور کامل قطع شده است.

فروش ناگت مرغ با قیمت های گزاف همچنان معضل بزرگی در بازار مرغ است که 2.5 برابر قیمت واقعی مرغ عرضه می شود و فیله مرغ کیلویی 69 هزار تومان به فروش می رسد. دولت یک بار در اسفندماه فروش ۹۹ قطعه را به دلیل تاثیر روانی آن بر افزایش قیمت مرغ ممنوع کرده بود که در آن زمان قیمت آن به کیلویی ۴۵ هزار تومان رسیده بود. ویروس ویروس کرونا او هست.

* قیمت بازار گوشت کاهش یافته اما همچنان بالاست

قیمت گوشت به دلیل افزایش قیمت و نوسانات بازار تا حدودی کاهش یافته است. اگرچه این قیمت‌ها همچنان برای افراد کم‌درآمد بسیار بالاست، اما چند هفته پیش گفته می‌شد قیمت گوشت کیلویی 300 هزار تومان است. و قسمت های خاصی از دام.

امروز در منطقه نوزده تهران ران بره با گران ترین انواع گوشت کیلویی 195 هزار تومان و ران گوساله 165 هزار تومان و البته بره کیلویی 120 هزار تومان به فروش می رسد. .

این در حالی است که رئیس تامین دام کشور از وجود 7 میلیون دام مازاد در کشور خبر داده است که می تواند در ماه های آینده به مردم از نظر عرضه و قیمت اطمینان خوبی بدهد.

به گفته منصور بوریان، 28 هزار راس دام سبک زنده و 100 هزار راس توسط شرکت امور دام کشور خریداری شد و علاوه بر آن 7 میلیون راس دام مازاد نیز وجود داشت.

دولت هفته گذشته صادرات دام زنده را برای کاهش فشار بر قیمت گوشت ممنوع کرد، اما این مقام مسئول همچنان بر اشتباه بودن سیاست دولت تاکید دارد و باید صادرات دام برقرار شود.

* تخم مرغ از نرخ مصوب تبعیت نمی کند

گزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری فارس حاکی از آن است که قیمت یک شانه تخم مرغ 53 هزار تومان است که بالاتر از قیمت مصوب 10 هزار تومانی است.

وزارت جهاد کشاورزی در بانک اطلاعاتی خود قیمت هر عدد شانه تخم مرغ را برای خریدار که 43 هزار تومان است بررسی کرد و اعلام کرد که اگر فردی از این قیمت ها تخلف کند با او برخورد می شود اما واقعیت بازار متفاوت و متفاوت است. . . با گرانفروش ها معامله می شود….

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا