اقتصادی

دولت باید 10 هزار میلیارد تومان منابع به صندوق بازنشستگی کشوری تزریق کند

محمد اسکندری گفت:لوگو این در حالی است که خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مرخصی روز چهارشنبه گذشته بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشوری را یک میلیون و 600 هزار نفر اعلام کرد. دفتر عمومی وی توضیح داد که برای هر بازنشسته به طور متوسط ​​یک میلیون و 600 هزار تومان واریز کرده است که برای هر خانواده 400 هزار تومان و به ازای هر فرزند 150 هزار تومان اضافه می شود.

وی تاکید کرد: تعداد بازنشستگان کشوری یک میلیون و 600 هزار نفر است که 100 هزار مستمری بگیر به وراث متوفی یعنی یک میلیون و 700 هزار بازنشسته و بازنشسته از این صندوق اضافه می شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: موضوع کسری یک موضوع ملی در سطح عمومی دولت، مجلس و حتی سران قوا است که باید در همان خطوط.” من تصمیم گرفتم کارمندان دولت باید بررسی شوند.

و اسکندری تاکید کرد: در حال حاضر ورودی صندوق بازنشستگی کشوری حدود 900 هزار کارمند دولت است که در مقابل 1.6 میلیون از حقوق بازنشستگی آنها کسر می شود. دفتر عمومی حقوق بازنشستگی دارند در حالی که در دنیا برای هر مستمری بگیر 4 کارمند وجود دارد اما در کشور ما تعداد شاغلان حدود نصف مستمری بگیران است.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی برای کسری صندوق های بازنشستگی بر عهده دولت و مجلس است و بر اساس منابع درآمدی صندوق باید این موضوع بالاتر از سطح صندوق بررسی و بازنگری شود و به اندازه کل نیاز به منابع داریم. بودجه دولت.”

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای پرداخت حقوق سالانه مستمری بگیران در سال جاری حدود 110 هزار میلیارد تومان کسری مشخص داریم که با توجه به تغییرات تصمیم دولت تغییر خواهد کرد. در سال جاری تاکنون حدود 150 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده ایم و از این رقم حدود 10 هزار میلیارد تومان از منابع داخلی زیرمجموعه های صندوق به دست آورده ایم و 20 هزار میلیارد تومان از حق بیمه کارکنان شاغل صرفه جویی کرده ایم. ، و بقیه منابع کسری محسوب می شود. اینکه دولت از ابتدای سال 110 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده و تا پایان سال 10 هزار میلیارد تومان دیگر از منابع به صندوق بازنشستگی واریز می شود.

اسکندری درباره ورود شرکت‌ها به صندوق بازنشستگی دولت نیز گفت: در حال حاضر سه شرکت شیر ​​بیگاه که شیر بیگاه در بورس هستند و ۵ شرکت شیر ​​بیگاه وجود دارد. OTC شرکت های موجود و سایر شرکت ها به تدریج وارد بازار سرمایه می شوند و برخی از شرکت های پگاه نیز وارد عرصه دامداری، کشاورزی و صنعت می شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری برای استرداد شعب صندوق؟ وی گفت: پتروشیمی جم با صبا خلیج عربی بهترین بازدهی را دارد و شرکت سرام آبادانا بازدهی و وضعیت مالی خوبی ندارد.

پایان پیام/

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا