بازرگانی

تولید از رکود خارج شده است

به گزارش شرکت اطلاعات فارس به نقل از تحلیل میانه اتاق بازرگانی ایران؛ ارزیابی ها حاکی از آن است که PMI برای سیستم اقتصادی و {صنعت} به طور کلی در ماه فوریه نسبت به ماه قبل بهبود یافته و چشم انداز سازنده ای در شرکت ایجاد شده است.

بر اساس گزارش بهمن ماه، مواد مشابه دریافت سفارشات اضافی، سرعت تامین افزایش سفارشات در کنار بهبود موجودی مواد اولیه، بر افزایش مازاد مقدار تاثیر بیشتری گذاشته است.

محاسبه PMI صادر شده توسط اتاق بازرگانی ایران در خاورمیانه برای بهمن ماه 1393 حاکی از تأثیر 5 عامل مختلف در تغییر فاز نظام اقتصادی و {صنعت} از رکود به افزایش است. بازنگری PMI در فوریه 1400 باعث بازسازی تدریجی و فزاینده شرکت ها در اواسط زمستان شد.

این گزارش نشان می دهد که عظمت نظام اقتصادی با حدود 5 عنصر پیشرفته به 51.55 رسید و عظمت {صنعت} با توجه به 1.19 عنصر پیشرفت توانست از امتیاز 50.51 عبور کند. پیشرفت چشمگیر هم در نظام اقتصادی و هم در {صنعت} بیانگر دور شدن نظام اقتصادی ایران از رکود است.

دریافت سفارش‌های اضافی، بهبود سهمیه‌های نپخته، افزایش فروش کلی و پیشبرد صادرات، در کنار کاهش تصور تورم در بنگاه از دلایل ضروری برای بازگشت نظام اقتصادی و {صنعت} از رکود است. در دی ماه 1400 صنعت با مقدار کامل 31.50 در آستانه ورود به رکود بودند.

سیستم اقتصادی نیز در نتیجه سقوط به 94.46 در رکود بود. اما در بهمن ماه نسبت به دی ماه دوباره کل کاغذ نظام اقتصادی اینجا ظاهر شد و با پیشرفت پنج بند از رکود خارج شد. بررسی ابعاد دقیق گزارش PMI فوریه 1400 نشان می‌دهد که فعالیت سازمانی در فوریه به بهترین سطح خود در 4 ماه قبل رسیده و به 55.70 رسیده است.

در نظام اقتصادی، بدون احتساب میزان اقدامات شرکت، سهام خام و ارزش خرید کالاهای خام در بهترین حالت در چهار ماه گذشته بوده است. صادرات کالا در اوج نظام اقتصادی در بهمن ماه به بالاترین حد خود تا مهر ماه 1400 رسید. در این میان امید فعالان مالی در نظام اقتصادی به بالاترین حد خود در 4 ماه پیش رسید.

در بخش صنعت، پیشرفت در چندین واحد در بهمن 1393 مشاهده شد که حاکی از جهش قابل توجه در بخش تولید و بهبود تدریجی {صنعت} در ماه‌های پایانی سال است.

در گزارش بهمن، PMI کل صنعت 51.5 از مرز رکود پنجاه جدا شد و در حالی که به روند نزولی خود در آذر و دی پایان داد، در جهت دور شدن از مرز 50 یعنی مرز رکود حرکت کرد. محصول

با بررسی دقیق توسعه مدیران خرید در داخل {صنعت} از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه 1400، می‌توان دریافت که پیشرفت‌های فراوان در {صنعت} در این ماه به دلیل دریافت سفارش‌های اضافی، بهبود سهمیه مواد خام، بهبود فروش کلی و پیشرفت صادرات.
این چهار مولفه در کنار تورم پایین، در بهمن 1400 {صنعت} درجه ای از رونق را به همراه داشت.

ارزیابی این گزارش نشان می دهد که در صنایع لاستیک، پلاستیک، پوشاک، چرم، خودرو و صنایع وابسته، صنایع کنجاله سازی، صنایع فولاد غیرفلزی، صنایع فرآورده های نفتی و بنزینی، میزان کل شاخص کمتر از 50 است و باید جایگاه ها برابر نباشند پس از آن، صنعت نساجی با امتیاز کلی 62 بالاتر از همه، یکی از بهترین موقعیت ها را در بهمن ماه در میان 12 حوزه تجاری تجاری داشت.

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا