بازرگانی

توسعه 80 درصدی تجارت ایران و عمان در 4 ماه پیش

در راستای آنچه در حال حاضر خبرنگار مالی شرکت اطلاع رسانی فارس، علی رضا پیمانبک در خصوص موافقتنامه جایگزین ها و راهبردهای صادرات به سلطان نشین عمان که در نمایشگاه جهانی برگزار شد، با اشاره به گسترش روابط تجاری ایران و سلطان نشین عمان گفت: سیزده طرف توسعه تجارت به ویژه وقوع مبادلات تجاری با نقاط بین المللی همسایه و تسهیل و توسعه روابط تجاری هستند.

وی با اشاره به گسترش مبادلات تجاری ایران و عمان در سال گذشته گفت: تجارت بین دو کشور امضاکننده بین المللی 60 درصد رشد داشته است و طی چهار ماهه نخست امسال تجارت بین دو کشور امضاکننده بین المللی رشد داشته است. نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 80 درصد بوده است.

اجلاس گروه رشد تجارت ایران اذعان داشت: در چهار ماهه اول سال 1401 حدود 415 میلیون دلار به عمان صادرات داشتیم، در حالی که در مدت مشابه سال قبل، صادرات ایران به عمان به 185 میلیون دلار رسید.

بیمانبک گفت: عمان الگوی ایده‌آلی برای توسعه همکاری‌های تجاری است که حاصل هماهنگی کامل دو کشور امضاکننده بین‌المللی برای اثربخشی رویه‌ها بوده که علاوه بر آن سودآور بوده است.

وی گفت: اقدامات زیربنایی دولت فدرال با همکاری اتاق های بازرگانی مشترک در داخل دو کشور امضاکننده بین المللی اقدامات موثری است که ممکن است آینده روشن تری را برای رویداد تجاری بین دو امضاکننده بین المللی ترسیم کند.

رئیس گروه رشد تجارت ایران با اشاره به نزدیکی فرهنگی و سیاسی دیرینه دو امضاکننده بین المللی، تصریح کرد: اراده شدید دولت ها در حوزه اقدامات مالی، تجارت را تسهیل کرده و شرایط را برای رشد فراهم کرده است.

وی افزود: شناخت بازار امضاکنندگان بین‌المللی برای فعالان مالی ضروری است، بنابراین باید روابط تجاری بین امضاکنندگان بین‌المللی را به صورت هدفمند و مدبرانه تقویت کنیم. وی یکی از این راه‌ها را ایجاد یک بانک اطلاعاتی در نوع خود برای یک پلتفرم دانست. با داده های صحیح برای رفع نیازهای وارداتی کشورها که ممکن است به سرعت راه اندازی شود.

بیمان‌بک گفت: حضور در نمایشگاه‌ها و اعزام هیئت‌های تجاری از جمله راه‌های برگزاری رویداد برای خرده‌فروشان است و با توجه به توافقات انجام شده تصمیم‌گیری شده است. نظام و داشتن فضای فروش در این کشور به صورت هدفمند و ارسال هیئت ها به این کشور یا از این کشور در حوزه های مختلف محصول.

اجلاس گروه رشد تجارت ایران شناسایی شد: بازرگانان بین دو سایت بین المللی نیازی به جنبه منفی ویزا ندارند، بنابراین فعالان مالی دو سایت بین المللی به سادگی می توانند سفر کنند.

وی با بیان اینکه جایگزین خوبی برای تجارت با سلطان نشین عمان ارائه شد، تصریح کرد: 3 شاخص زیرساخت حمل و نقل، اطمینان از نهاد مالی و پوشش بیمه ای، دریافت ارز مورد نظر تجار پیدا می شود و به رشد کمک می کند. تجارت

پیمان باک اذعان داشت: تجارت با عمان نباید محدود به کالا باشد، خانه ای عالی برای تامین ارائه دهندگان فنی مهندسی ارائه شده است. با تأمل در روابط تجاری این کشور، صنعتی شدن مشترک و صادرات مجدد یک نگرانی حیاتی است که ممکن است به تثبیت تجارت بین دو امضاکننده بین المللی منجر شود.

وی گفت: عمان از مزیت تجارت آزاد با هند، آمریکا، شرق آسیا و آفریقا برخوردار است و صادرات مجدد و تامین مالی مشترک گزینه هایی است که باعث می شود ایران از تجارت آزاد سلطان نشین عمان بهره مند شود.

پایان دادن پیام/

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا