بورس

بازار سهام فردا را پیش بینی کنید. آیا فشاری ارائه می کنید که شاخص کلی را مخرب کند؟

در راستای گزارش سامانه مالی آنلاین؛ در خرید و فروش روز دوشنبه، شاخص کل با بیش از 4100 مدل (معادل 0.29 درصد) افزایش یافت و به رقم 1427.000 مدل رسید. اگرچه پس از اصلاح نسبتاً شدید در روز یکشنبه، افزایش کمک‌ها به ویژه در بخش نقدی اصلی انتظار می‌رفت، اما روند خرید و فروش به گونه‌ای پیش نرفت که در روز سه‌شنبه در بازار اعتماد ایجاد کند.

ارزش عرضه های خرد موجود در بازار روز دوشنبه با بیش از 35 درصد کاهش نسبت به روز گذشته به حدود 1.710 میلیارد تومان رسید. پس از 8 تیرماه که ارزش معاملات خرده فروشی حدود 1453 میلیارد تومان بود، این حداقل ارزش معاملات خرد در سال 1401 بود. در واقع، شایان ذکر است که یکی از دلایل اصلی کاهش ارزش معاملات در ماه جولای، بسته شدن تعدادی از توکن‌های اصلی بازار برای برگزاری کنفرانس‌های سالانه بود.

در واقع با بازگشایی توکن ها پس از کنفرانس های سالانه و چاپ مطالعات فصلی، شاهد افت قابل توجه ارزش تراکنش های هش هستیم. در این میان، یکی از امیدهای فراوان برای بازگشت بازار به روند صعودی، انتشار فصلنامه مطالعات فصل بهار و تعدیل ارزش پس از تقسیم سود بوده است.

سطح دیگری که در بازار دوشنبه وجود دارد، کمبود تقاضای بازار با هزینه های خوش بینانه است. در شرایط مختلف، بازار نباید مطمئن باشد که آیا روند صعودی ادامه خواهد داشت یا خیر.

پول نقد واقعی می تواند اثر بازار باشد و همه ما از دور ژوئن شاهد خروج نقدی واقعی از بازار بوده ایم.

چرا بازار سهام به الگوی صعودی بازگشته است؟

پیش‌بینی بازار موجودی ممکن است تنها پاسخ به این پرسش باشد. آیا مطمئن هستید که در سیستم مالی ایران و جهان پیشرفت خواهید کرد؟ هنگامی که پاسخ به این پرس و جو با احتمال پنجاه درصد خوش بینانه باشد، می توان به شروع یک روند صعودی نسبتا قوی امیدوار بود. در شرایط فعلی، هیچ تصویر شفافی از مسیر پیش رو در نظام مالی ایران یا نظام مالی جهانی وجود ندارد.

ریسک های سیستمی سیستم مالی ایران نه تنها کاهش یافته، بلکه روز به روز در حال افزایش است. از مسیر پیشروی طرح کامل مشترک جنبش تا سیاست های بیمه مالی دولت فدرال.

تشدید بیمه نامه های انقباضی بانک های مرکزی جهان، تنش های سیاسی و دریایی در واقع، آغاز موج جدید کرونا و آمارهای ناامیدکننده اقتصادهای بزرگ جهان نیز تصویر تیره ای از اقتصاد جهانی به جا گذاشت. و البته بازارهای کالا برای تحلیلگران.

در این صورت به نظر نمی رسد که مبنای چندان مناسبی برای شروع یک رالی قوی در بازار باشد و این عدم اطمینان را می توان در عادات معامله گران مشاهده کرد. همچنین به نمودار شاخص کل نگاهی بیندازید که نشان می دهد با توجه به اینکه نسبت قیمت به درآمد در بازار تقریبا طولانی است، حدود یک میلیون و 400 هزار تا یک میلیون و 350 هزار به عنوان یک کمک قابل اعتماد در نظر گرفته شده است. به طور متوسط ​​دوره زمانی، یک اصلاح برجسته وجود دارد، علاوه بر این، بازار را دور از انتظار می کند.

شاید محتمل ترین وضعیت در شرایط فعلی ادامه مسیر فرسایش بازار برای تعیین کارکرد صحبت از ریسک یا حداقل کاهش عدم قطعیت باشد.

پیش بینی بازار سهام برای فردا سه شنبه یازدهم تیر

به چرخه خرید و فروش دوشنبه نگاهی بیندازید که در آن وقتی با زمان بسته شدن بازار سروکار داریم، قدرت عرضه بیشتر از قدرت تقاضا است. به خصوص که ما متوجه تقاضای ضعیف در هزینه های خوش بینانه موجود در کل بازار شدیم. بیشتر نقدینگی بازار بزرگ علاوه بر ارزش معاملاتی نهایی است…

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا