بورس

ادامه شاخص کل بدون توقف/ سقوط بورس!

به گزارش آنلاین سامانه مالی؛ در نیمه اول عملیات خرید و فروش، شاخص کل با افت محسوسی همراه بود که از مرز 16 هزار مدل گذشت و به یک میلیون و 447 هزار مدل کاهش یافت. تاکنون پیشنهادات استیل برای 1160 مدل، عرضه زعفران برای 1063 مدل و عرضه شستا برای 10.35 مدل بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل داشته اند.

در حالی که امید می رفت با بازگشایی نقدینگی انبوه به ویژه پالایشگاه ها، شاخص کل به روند صعودی بازگردد، اما نه تنها این، بلکه سهام آن شرکت ها به ملاحظاتی تبدیل شده است که روند نزولی بورس را تشدید می کند. و ما شاهد نبود یکی از چندین کانال برای اشاره گر گروهی، ما در حال تعقیب یکدیگر هستیم.

شاخص وزن برابر با مدل پایین تر بیش از 6860 مدل همراه شد و هرگز محدوده مدل 400 هزار را از دست نداد، اما به مرز تلفات کانال 390 هزار مدل نیز رسید.

فرابورس همچنین در نیمه اول بازار 240 نفر کاهش داشت که آریا با 18 نفر، زاگرس 15 و شوان 13 نفر کاهش یافت.

پیگیری برداشت های نقدی واقعی

در نیمه اول بازار شاهد خروج بیش از 360 میلیارد تومان نقدینگی واقعی از بازار بودیم. شبنا با بیش از 28 میلیارد تومان، دارنده سند برداشت واقعی وجه نقد از بازار بود. بوعلی و چیتران با 13 میلیارد تومان دومین جریان نقدی واقعی در نیمه اول بازار را داشتند. مشخص است که باشان موفق شد بزرگترین حرکت واقعی مالی را در حدود 3.5 میلیارد تومان ثبت کند. لپارس و خساپا نیز با حدود 3 میلیارد تومان درآمد نقدی واقعی در رتبه های بعدی قرار دارند.

ارزش معامله خرده فروشی

معاملات خرد طی نیمه اول 1500 میلیارد تومان بوده که به نظر می رسد کمتر از 3000 میلیارد تومان موجود در بازار در حال حاضر باشد.

مدیریت

محمد قاسمی هستم. از بچگی با وردپرس کار میکنم و علاقه بسیار زیادی به طراحی وب دارم. این قالبو فقط از سایت راستچین تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا